tr

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Nedir? Ne İş Yapar?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Nedir? Ne İş Yapar?

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Nedir? Ne İş Yapar?

C sınıfı iş güvenliği uzmanılığı, Az Tehlikeli olarak sınıflandırılan ve bu iş grubundaki işletmelere iş güvenliği alanında hizmet veren meslek mensubuna İş Güvenliği Uzmanı denir.

Çeşitli alanlarda faaliyet gösteren işletmeler kendi bünyesinde istihdam edilmek üzere bir iş güvenliği uzmanı üzerinden veya bu hizmeti profesyonel olarak sunan Ilgaz Osgb (Ilgaz İş Sağlığı ve Güvenliği) firmasındaki İş Güvenliği Uzmanlarından hizmet alabilir.

Az Tehlikeli olarak sınıflandırılan iş guruplarına Ilgaz Osgb (Ilgaz İş Sağlığı ve Güvenliği) tarafından görevlendirilen C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanları, hizmet verdikleri işyeri ve çalışanlarına, risk değerlendirmesi, bilgilendirme ve eğitim hizmetlerini verir.

İş Güvenliği Uzmanlığı pek çok kişi tarafından tercih edilen meslek dalı haline gelmiştir.

C sınıfı iş güvenliği uzmanı kimdir? C sınıfı iş güvenliği uzmanı ve iş yapar? C sınıfı iş güvenliği uzmanı olma şartları nelerdir? sorularını inceleyelim.

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Nedir?

Ilgaz Osgb tarafından görevlendirilen C sınıfı iş güvenliği uzmanı görevlendirildikleri firma çalışanlarına eğitim, rehberlik, risk değerlendirmesi ve inceleme gibi önemli görevleri yürütür. Tüm bu çalışmalar iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili düzenlemelerin yapıldığı 6331 sayılı Kanun dikkate alınarak yasal çerçeve içerisinde yapılmaktadır.

Mühendis, mimar ya da teknik elemanlar eğitimlere katılarak, C sınıfı iş güvenliği uzmanlığına ait olan sınava tabi tutulurlar. Bu sınav sonucuna göre C sınıfı iş güvenliği uzmanı belgesi almaya hak kazanırlar.

Bunun yanında üniversitelerin İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerinden mezun olanlar C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak görev alabilirler.

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Ne İş Yapar?

İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tehlike oluşturabilecek hususları ve eksiklikleri işverene bildirir.

Tehlike oluşturan ve işverene bildirdiği konular çözüme kavuşmaması halinde işverenin bağlı bulunduğu çalışma ve sosyal güvenlik il müdürlüğüne konuyu iletir.

Çalışanları iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bilgilendirir ve eğitim verir.

Gerek görülmesi halinde tatbikatlar organize eder.

İş yerinde meydana gelen kazaları inceleyerek, bu kazaların tekrarlanmaması için gerekli çalışmaları yürütür.

İş yeri hekimi ile iş hastalıklarına yönelik fikir alışverişinde bulunarak önlem alınmasını sağlar.

Az Tehlikeli İş sınıfları için TIKLAYINIZ.

Kastamonu, Karabük, Sinop, Çankırı illerinde faaliyet gösteren işletmelere, Kişisel koruyucu donanımlar, iş güvenliği, iş sağlığı, mobil sağlık hizmetlerini profesyonel İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimleri ile veren, Ilgaz Osgb (Ilgaz İş Sağlığı ve Güvenliği) profesyonellerinden yardım alarak, işletmeniz ve çalışanlarınızı kaza ve risklere karşı koruyabilirsiniz.

Whatsapp
Ilgaz Osgb
Ilgaz Osgb
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?