tr

A Sınıfı Yangın – Kastamonu İş Sağlığı ve Güvenliği

A Sınıfı Yangın – Kastamonu İş Sağlığı ve Güvenliği

A Sınıfı Yangın ve Özellikleri;

A sınıfı yangın ve özellikleri; normal olarak kor şeklinde yanan ve genellikle organik yapıdaki odun, kömür, kağıt, ot, kumaş gibi katı madde yangınlarıdır. Bu maddeler yangın ile birlikte kor oluştururlar. Bu katı maddelerin yanabilmesi için tutuşma sıcaklığı ile ısındıklarında yanıcı gazları çıkarmaları ve bu gazların yanmasıdır. Isı ile yakınlık sağlayacağı ve yanıcı gazları çıkartabileceği yüzey alanı ne kadar fazla olursa o kadar kolay yanacaklardır. Bir tahta parçası bir odun kütüğüne göre daha hızlı bir şekilde ve daha kolay yanacaktır.

Yangın ve söndürme çalışmaları

Korlaşma ise, yanıcı gaz çıkarmayan ve yanmayan kısımdır. Isıyı tutan kor etrafındaki yanıcıları ısıtarak gazların çıkmasına sebep olacağından, bu tip yangında mutlak olarak korun soğutulması yangının söndürülmesinde en önemli çalışma olacaktır. Soğutma işleminin mutlak yapılması gerekir.

Kastamonu İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerinde tüm iş yerlerine iş yerleri risklerine karşı tüm işveren ve çalışanlara verdikleri eğitim ve tatbikatlar ile zararları ortadan kaldırmak için çözüm ortağınız ve hizmet alımı yapabileceğiniz Kastamonu, Karabük, Çankırı ve Karadeniz bölgesine hizmet veren İş Sağlığı ve Güvenliği firmasıdır. İş yeri ve çalışan güvenliğiniz için danışmanlık ve hizmet alımı yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ilgaz Osgb
Ilgaz Osgb
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?