tr

Mobil Sağlık Nedir?

Mobil Sağlık Nedir?

Mobil Sağlık Nedir?

Bu hizmet Ilgaz Osgb tarafından, 6331 Sayılı Kanun kapsamında belirtilen şartlara uygun mobil araç yetkilendirmesi ve personel yetkilendirmeleri ile işyerlerine giderek, çalışanların sağlık raporlarını tamamlamaktadır.

Çalışanlar adına düzenlenen sağlık raporu ile çalışanlar için o işle ilgili oluşabilecek meslek hastalıkları önceden tespit edilmiş olur.

Mobil sağlık hizmeti özellikle çok sayıda çalışan olan yerlerde belli aralıklarla tıbbi olarak hizmet veren sağlık hizmetidir.

İşyerlerinde oluşacak kaza durumlarını önlemek, çalışan kişileri korumak, iş sebebiyle oluşabilecek meslek hastalıklarını teşhis edebilmek ve işyerini korumak gibi avantajlar sağlar.

Gezici İsg Aracı – Mobil Sağlık Hizmeti

Mobil Sağlık; 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu kapsamında çalışanların belli aralıklarla iş yerlerinin bulunduğu sınıflara göre Ilgaz Osgb Mobil Hizmet Aracı ile kontrol edilmektedir.

Gezici sağlık hizmeti olan bu hizmet özellikle çok sayıda çalışanların olduğu iş yerlerinde avantaj sağlamaktadır.

Bu avantajlar şu şekildedir:

• İş sebebiyle oluşabilecek meslek hastalıkları teşhis edilmesi kolaylaşır.
• Çalışanların kurum dışına çıkmaması işlerin aksamamasını sağlamaktadır.
• Mobil sağlık aracı ile verilen sağlık hizmeti maddi olarak ekonomiktir.
• Kurum içinde yapılan bu hizmet ile kısa zamanda sağlık kontrolleri yapılır.
• Çalışan kişileri ve iş yerleri koruma altına alınmasını sağlar.
• Çalışanların sağlık raporu almasını kurum içinde halletmeye yarar.

Ilgaz Osgb Hangi Mobil Sağlık Hizmetlerini Sunar?

Mobil Sağlık Taramasında Neler Yapılır?

Akciğer Grafisi
Portör Tahlilleri
Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Raporu
Odiometri Testi (İşitme Testi)
Solunum Fonksiyon Testi (SFT)
Göz Muayenesi

Ayrıca Ilgaz Osgb İşyeri hekimliği hizmetleri, işe giriş muayeneleri, periyodik sağlık taraması, mobil araç sağlık taraması, odyometri, solunum fonksiyon testi, kan ve idrar tahlili, akciğer grafisi, portor muayenesi, göz muayenesi, laboratuvar tetkitleri, aşı uygulamaları,

Ilgaz Osgb İş güvenliği hizmetlerimiz,

İş güvenliği uzmanlığı, acil durum eylem planı, risk analizi ve değerlendirme, periyodik bakım ve ölçüm, İSG kurulu oluşturma, ortam ölçümleri ve yıllık değerlendirme raporunu uzman kadrolarıyla mobil sağlık hizmeti kapsamında sunmaktadır.

Akciğer Grafisi, Portör Tahlilleri, Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir Raporu, Odiometri Testi (İşitme Testi), Solunum Fonksiyon Testi (SFT), Göz Muayenesi
Kastamonu, Karabük, Sinop, Çankırı illerinde faaliyet gösteren işletmelere, Kişisel koruyucu donanımlar, iş güvenliği, iş sağlığı, mobil sağlık hizmetlerini profesyonel İş Güvenliği Uzmanı ve İş yeri Hekimleri ile veren, Ilgaz Osgb (Ilgaz İş Sağlığı ve Güvenliği) profesyonellerinden yardım alarak, işletmeniz ve çalışanlarınızı kaza ve risklere karşı koruyabilirsiniz.
Whatsapp
Ilgaz Osgb
Ilgaz Osgb
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?